Starlink

Popis

Starlink je satelitní internet pomoci paraboly (starlink terminal) na zemi a satelitů na oběžný dráze. Firma SpaceX začala budovat konstelaci satelitu na oběžné dráze v roce 2019 a od té doby neustále zvyšuje počet satelitů až na schválených cca 4400 satelitů. Momentálně SpaceX umístňuje satelity na oběžnú dráhu ve výšce kolem 550 km. Na komunikaci je potřebné také pozemní stanice, které slouží jako vstupní brána do internetu. V budoucnu když se použije starlink v.2.0 ten bude obsahovat laserové vysílače a umožní ze data od vás se budou šířit na další satelity v konstelaci až do nejbližší vstupní brány pro vaši požadavku. Více o umístnení vstupních bran najdete na stránce: starlink.sx

V neposledním řadě je potřebné v každém štátě mít licenci na poskytování internetu. Zatím starlink má licenci ve většině EU státech, Amerike a Austrálii a rychle se rozšiřuje.

Aktuální informaci o pokrytí najdete na mapě pokrytí tady a pokrytí na moři tady.


Jak funguje

Tady můžete vidět jak to funguje v zahraničí nebo i na chalupě. Staci jenom rozbalit anténu a zapojit do elektriky a za pár sekund se starlink připojí a můžete využívat internet.

Samozrejmě je potrebné umístnit anténu na místo kde má dobrý výhled na oblohu co je v městké zástavbě složité.

Netřeba zapomenout na to, že starlink se dá použít i pro obytné auta a přívěsy. Musíte si ale připlatit za takzvaný RV mode, přičemž nemáte garantovanou rychlost přenosu a dostupnost jako při Residential mode.

Pokud si jej chcete objednat je možné udělat na této adrese: starlink.com a předtím si ho můžete půjčit a vyzkoušet.

Starlink stary model na Aute
Starlink rychlost prenosu
Starlink novy model

Půjčení

Pokud ma někdo zájem o zapůjčeni a vyzkoušení tak je to možné od našeho člena zapůjčit.

Ceník je uveden zde. Pro členy Elon Clubu je možná výhodnější cena.

Kontakt

Pro bližší informace nas kontaktujte na email: chcistarlink@elonclub.cz 

Můžete si kouknout recenzi o Starlinku od Tesláčka tady: