Starlink

Popis

Starlink je satelitní internet pomocí paraboly (Starlink Terminal) na zemi a satelitů na oběžné dráze. Společnost SpaceX začala budovat konstelaci satelitů na oběžné dráze v roce 2019 a od té doby neustále zvyšuje počet satelitů až na schválených cca 4400 satelitů. Momentálně SpaceX umisťuje satelity na oběžnou dráhu ve výšce kolem 550 km. Pro komunikaci je také potřebná pozemní stanice, která slouží jako vstupní brána do internetu. V budoucnosti, když se použije Starlink v.2.0, bude obsahovat laserové vysílače a umožní, aby data od vás byla šířena na další satelity v konstelaci až k nejbližší vstupní bráně pro vaši požadavek. Více o umístění vstupních bran najdete na stránce: starlink.sx.

V neposlední řadě je potřeba mít v každém státě licenci na poskytování internetu. Zatím Starlink má licenci ve většině EU států, v Americe a v Austrálii a rychle se rozšiřuje.

Aktuální informace o pokrytí najdete na mapě pokrytí tady a pokrytí na moři tady.

Jak to funguje

Zde můžete vidět, jak to funguje v zahraničí nebo i na chalupě. Stačí jenom rozbalit anténu, zapojit do elektriky a za pár sekund se Starlink připojí a můžete využívat internet.

Samozřejmě je potřeba umístit anténu na místo, kde má dobrý výhled na oblohu, což je v městské zástavbě složité.

Neměli byste zapomenout, že Starlink lze použít i pro obytná auta a přívěsy. Musíte si ale připlatit za tzv. RV mode, přičemž nemáte garantovanou rychlost přenosu a dostupnost jako při Residential mode.

Pokud si ho chcete objednat, můžete tak učinit na této adrese: starlink.com a předtím si ho můžete půjčit a vyzkoušet.

Starlink starý model na Autě
Starlink rychlost prenosu
Starlink nový model

Půjčení

Pokud má někdo zájem o zapůjčeni a vyzkoušení tak je to možné od našeho člena zapůjčit.

Cena je zaslána na vyžádání. Pro členy Elon Clubu je zvýhodněná cena.

Kontakt

Pro bližší informace nás kontaktujte na email: chcistarlink@elonclub.cz 

Můžete se podívat recenzi o Starlinku od Tesláčka zde:

Translate »